Informacja dla klasy I technik mechanik obróbka skrawaniem
od roku szkolnego 2017/2018 klasa II technik mechanik obróbka skrawaniem

zostanie objęta patronatem Fabryki Maszyn i Urządzeń "OMAG" Sp. z o.o.

Od przyszłego roku szkolnego klasa II technik mechanik obróbka skrawaniem przez cały nadchodzący okres kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, będzie objęta patronatem Fabryki Maszyn i Urządzeń "OMAG" Sp. z o.o.

Korzyści dla uczniów:

• wizyty zawodoznawcze na terenie zakładu pracy Fabryka Maszyn i Urządzeń "OMAG" Sp. z o.o., Brzezinka, ul. Górnicza 8, 32-600 Oświęcim, dla całej klasy,

• pierwszeństwo w przyjęciu na praktykę zawodową dla najlepszych uczniów z klasy,

• pierwszeństwo w przyjęciu na dodatkowy, miesięczny płatny staż wakacyjny,

• gwarancja zatrudnienia dla dwóch najlepszych absolwentów z klasy,

• nagroda dla najlepszego ucznia w klasie IV - wyjazd na targi branżowe sponsorowany przez Fabrykę Maszyn i Urządzeń "OMAG" Sp. z o.o.

Nauka w klasie patronackiej nie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów przez uczniów.

Dodatkowo, uczniowie mają możliwość skorzystania z dodatkowej, nieodpłatnej oferty edukacyjnej
w ramach projektu unijnego
Dobry zawód, dobra praca. Salezjańskie Centrum Kompetencji Zawodowych w Oświęcimiu.

Dodatkowa oferta obejmuje:

• kursy umiejętności zawodowych:

• "Wykonywanie obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie",

• "Wykonywanie obróbki drewna na obrabiarkach sterowanych numerycznie",

• "Diagnozowanie układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych”,

• "Organizowanie procesów obróbki i montażu części maszyn i urządzeń”,

• "Nadzorowanie przebiegu produkcji” – kurs pod patronatem Grupy Maspex,

• kurs spawania – we własnej spawalni, z egzaminem przed komisją z Instytutu Spawalnictwa,

• kurs obsługi wózków jezdniowych z egzaminem UDT,

• krajowe miesięczne wakacyjne staże i praktyki z wypłatą stypendium,

• doradztwo edukacyjno – zawodowe.

Limit bezpłatnych miejsc w ramach oferty projektu Dobry zawód, dobra praca jest ograniczony. Na każdy rok szkolny określony jest odrębny limit miejsc. Szczegóły w ulotce.