Współpraca z przedsiębiorstwami w obszarze kształcenia w branży mechanicznej i górniczo – hutniczej.

„Dobry zawód, dobra praca.

Salezjańskie Centrum Kompetencji Zawodowych
w Oświęcimiu.”

Celem projektu, który będzie realizowany w latach 2017 – 2023 jest poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Salezjańskim Publicznym Technikum, Publicznej Zasadniczej Szkole Zawodowej i Centrum Kształcenia Ustawicznego tworzących Salezjańskie Centrum Kompetencji Zawodowych w Oświęcimiu w branży mechanicznej i górniczo – hutniczej.

Zadania ujęte w projekcie obejmują tworzenie warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy w tej branży, kursy umiejętności zawodowych, kursy kwalifikacyjne, staże i praktyki, doradztwo edukacyjno – zawodowe, wizyty zawodoznawcze oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu. W ramach projektu prowadzona będzie współpraca z przedsiębiorstwami m.in. w ramach Rady Programowej.

Zostaną utworzone dwie klasy patronackie:

- w zasadniczej szkole zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających pod patronatem Fabryki Maszyn i Urządzeń "OMAG" Sp. z o.o.

- w technikum w zawodzie technik mechanik obróbka skrawaniem pod patronatem spółek Grupy Maspex

Bezpłatna oferta dodatkowa dla uczniów wszystkich kierunków kształcenia szkoły zawodowej
i technikum, w każdym roku szkolnym od 2017 roku do 2023 roku*

• kursy umiejętności zawodowych:
    • "Wykonywanie obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie"
    • "Diagnozowanie układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych”
    • "Organizowanie procesów obróbki i montażu części maszyn i urządzeń”
    • "Nadzorowanie przebiegu produkcji” – kurs pod patronatem firmy Maspex
  • kurs spawania – we własnej spawalni, z egzaminem przed komisją z Instytutu Spawalnictwa,
  • kurs obsługi wózków jezdniowych z egzaminem UDT,
  • krajowe miesięczne wakacyjne staże i praktyki z wypłatą stypendium,
  • doradztwo edukacyjno – zawodowe,
  • wizyty zawodoznawcze w przedsiębiorstwach.

*Limit bezpłatnych miejsc jest ograniczony. Na każdy rok szkolny określony jest odrębny limit miejsc. Kryteria dostępu będą określone w regulaminie rekrutacji na poszczególne dodatkowe formy wsparcia dla uczniów.

Szczegółowe informacje:

Biuro projektów