Kolęda

W poniedziałek 7 stycznia tradycyjnie w naszej szkole odbyła się kolęda. W trakcie apelu ks. dyrektor Mirosław Gajda przypomniał, jaka jest rola wizyty duszpasterskiej oraz wyjaśnił, co oznaczają zapisywane kredą na drzwiach znaki: C+M+B. Według tradycji są to pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli złożyć pokłon Jezusowi. W rzeczywistości jednak odnoszą się one do modlitwy: „Christus Mansionem Benedicat” - Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu”.

Po tych wyjaśnieniach wspólnie się pomodliliśmy, prosząc o pokój dla całej wspólnoty. Na pierwszej lekcji księża katecheci odwiedzili wszystkie klasy, udzielając uczniom i nauczycielom błogosławieństwa na nowy rok. Niech da nam to siłę na sprostanie kolejnym wyzwaniom oraz pokonanie wszelkich trudności.