Kiermasz świąteczny

12 grudnia na korytarzu szkolnym odbył się kiermasz ciast oraz ozdób świątecznych przygotowanych wcześniej na specjalnych warsztatach prowadzonych przez panią Elżbietę Wardzałę-Sereś. Celem tego wydarzenia było zebranie pieniędzy na odbudowę spalonego ośrodka wczasowego, do którego bardzo często udawali się uczniowie naszej szkoły w ramach wycieczek klasowych. Dzięki zaangażowaniu wielu klas, a m.in. 1La, 1Ld, 1td, 2La oraz opiekunów, pani Justyny Kościelnik oraz pani Róży Grzywacz, na każdej przerwie mieliśmy okazję skosztowania pysznych ciast domowej roboty oraz kupna wyjątkowych ozdób.

Pomóc potrzebującym możemy także poprzez wsparcie zbiórki żywności. Dzięki temu wiele rodzin będzie miało szansę na bożonarodzeniową kolację. Warto także włączyć się w zbiórkę zabawek, które umilą czas dzieciom i z pewnością wywołają wiele uśmiechu. W tym wyjątkowym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia, mamy okazję dostrzec nadchodzącego Zbawiciela w drugim człowieku. Pamiętajmy także w modlitwie o tych, dla których święta nie oznaczają wystawnej wieczerzy, rodzinnych kolęd i prezentów. Zapełnijmy puste miejsce nie tylko przy naszym stole, ale także w naszych sercach.