Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 2018

  Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 2018

Przez dziewięć ostatnich dni oczekiwaliśmy na Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak co roku, przygotowywaliśmy się do niego, odmawiając codziennie na rannych apelach nowennę do Niepokalanego Poczęcia.

Ponieważ dokładnie święto wypada 8 grudnia, a w tym roku jest to sobota, w szkole uczciliśmy Maryję dzień wcześniej. Rano ostatni raz odśpiewaliśmy nowennę. Uczestniczyliśmy również we Mszy Świętej oraz w krótkiej akademii, przygotowanej przez klasę 3tps, a ukazującej historię objawienia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Kazanie wygłoszone przez ks. Artura Siewargę przybliżyło nam postać Maryi Dziewicy. To dzięki niej narodził się Chrystus – dzięki jej posłuszeństwu wobec Bożego planu. Posłuszeństwu, a co za tym idzie – umiejętności słuchania. Kazanie odnosiło się również do naszych codziennych postaw i relacji z ludźmi: na ile umiemy słuchać, na tyle szanujemy drugą osobę.

Przeżyte przez nas Święto Niepokalanej było więc okazją do refleksji, którą można by wyrazić w słowach: jeśli chcę uczyć się słuchać i być posłusznym, powinienem stawać się podobnym do Maryi. Matka Boża powinna być wzorem dla każdego – nie tylko chrześcijanina. Uczymy się jak ona mówić „amen”.