Uroczystości Święta Niepodległości

Piękny niezwykły dzień...promienie słońca oświetlają nasze twarze aplikując dawkę niebywałej energii...i ta niezwykła uroczystość. Program zawiera te kluczowe elementy charakterystyczne dla Święta Niepodległości. Uczestniczymy w uroczystej mszy świętej Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Jak co roku - delegacja naszej szkoły bierze udział w paradzie patriotycznej z udziałem mieszkańców, wojska, orkiestry, pocztów sztandarowych, delegacji oficjalnych oraz gości. W paradzie towarzyszy nam 20 metrowa flaga niesiona przez dzieci i młodzież.

Czas na Uroczystość Główną, która co roku odbywa się na Placu Tadeusza Kościuszki przed Grobem Nieznanego Żołnierza.  Po wystąpieniu prezydenta i po przeszywających dźwiękach salwy honorowej czekamy na swoją kolej, by móc złożyć kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Przez cały jednak czas każdy z nas gdzieś w podświadomości czuje, że ten dzień jest inny niż wszystkie dotychczasowe, których doświadczaliśmy. Zadając sobie pytanie -  "W czym tkwi ta inność?" natychmiast udzielamy sobie zgrabnej odpowiedzi. Kluczem jest  podwójny jej wymiar. Oprócz samego święta i jego znaczącej daty 11 listopada dodatkowy wymiar tej uroczystości nadaje  jej 100-letnia rocznica.  Z ogromnym wzruszeniem składamy  kwiaty pod pomnikiem mając świadomość tego, że taki dzień szybko się nie powtórzy, gdyż kolejne pozbawione będą tego drugiego wymiaru...