Prezentacja niemieckiej firmy Mafell dla uczniów klas stolarskich

Prezentacja niemieckiej firmy Mafell dla uczniów klas stolarskich.

W dniu dzisiejszym - 30 października 2018 roku - naszą szkołę odwiedziła firma Mafell, której przedstawiciele z Polski, Czech i Słowacji przyjechali specjalnie do Nas w celu zorganizowania pokazu narzędzi do obróbki drewna. Firma ta pochodzi z Niemiec i na co dzień zajmuje się produkcją narzędzi  dla cieśli, dekarzy oraz stolarzy. Współpracuje ona  również z trzema szkołami w Czechach, z dwiema na Słowacji -  w tym ze szkołą salezjańską w Żylinie. Ogromnie byłoby nam miło, gdyby i nam udało się  podjąć  współpracę z tak profesjonalną  Firmą.

Tego dnia wszystkie klasy stolarzy wraz ze swoimi nauczycielami zawodu zebrali się na prezentacji nowych udoskonalonych narzędzi stolarskich oraz ciesielskich. Największe zainteresowanie budziły maszyny ciesielskie -  być może z tego powodu, iż generowały one najwięcej wiórów :-). W tym momencie rodzi się w nas bolesna refleksja nad faktem, iż zawód cieśli nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem. Pojawia się wtedy pytanie, z jakiego powodu tak się dzieje.

Po owocnej prezentacji nauczyciele zawodu spotkali się i debatowali nad  wyborem odpowiedniego sprzętu na potrzeby edukacji swoich uczniów.

Wspomnieć należy, iż firma Mafell posiada bardzo solidne urządzenia, z których niektóre przedwojenne modele pracują po dziś dzień. Na początku grudnia odbędą się warsztaty dla instruktorów naszej szkoły, które będą miały służyć zapoznaniu się z obsługą najnowszych urządzeń firmy Mafell reprezentowanej przez naszych dzisiejszych gości.