XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy Światu Pokój"

W Międzynarodowym Dniu Pokoju, 21 września 2018r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy Światu Pokój", połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień.

Wernisaż wystawy rozpoczął się koncertem uczniów ze szkoły muzycznej. Muzyka świetnie uzupełniała multimedialną prezentację nagrodzonych i wyróżnionych prac.  Oczekiwane wręczenie nagród laureatom zakończyło część oficjalną. Poczęstunek... i mogliśmy indywidualne oglądać zaprezentowane na wystawie prace uczestników. Temat prac podpowiadał jak postępować, by uczynić świat piękniejszym, spokojniejszym, dobrym i przyjaznym. Każdy z nas wyszukał prace dla siebie  najciekawsze, które mogą być w przyszłości motywacją  do dalszej pracy twórczej :)

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - nadesłano 910 prac, które oceniła komisja w składzie Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Joanna Zemanek - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała nagrodę specjalną, 22 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat, 25 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 26 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 65 autorów.

Wśród uczniów naszej szkoły nagrodę otrzymali:

Zofia Goraus – z klasy 3 Ga

Kinga Kokoszka -  z klasy 3 Gc
Ewa Sakowska – z klasy 1 Ld

Michalina Kumańska – z klasy 1 Le (nagroda zewnętrzna)

Patryk Szpiegla – z klasy 2 Tm

autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie:

Urszula Czebotar – z klasy 3 Gc
Kacper Mozgała – z klasy 3 Ga

Mateusz Przewoźniak – z klasy 1 Tps (nagroda zewnętrzna)

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawy w galerii „Tyle Światów" w Oświęcimskim Centrum Kultury (do 16 października 2018 r.).

Nagrodzone prace:

Kinga Kokoszka -  z klasy 3 Gc                                                           Patryk Szpiegla – z klasy 2 Tm