Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

"Rozpocznijmy daleką drogę...niepewną tego, co przyniesie..., będącą wyzwaniem ale zapewne niezwykłą w samej sobie...", "Jesteście piękni, gdyż pięknymi są ludzie, z którymi chce się przebywać..., do których chce się zawsze wracać....". Obie te myśli stały się przewodnimi podczas dzisiejszej mszy świętej rozpoczynającej nowy rok szkolny i zapewne znajdą na długo miejsce w naszych sercach. Pierwsza myśl padła z ust Księdza Dyrektora Zakładu Dariusza Bartochy a autorem drugiej jest Ksiądz Inspektor Adam Parszywka. Ta pierwsza mówi o nowej rzeczywistości, o tym jakie mamy wobec niej oczekiwania i ile w Nas siły, żeby podjąć wyzwanie przeżycia czegoś nowego. Druga nawiązywała do tego, że ta szkoła to ludzie...piękni ludzie, którzy tworzą atmosferę i sprawiają, że każdy chce tutaj wracać bo na nasz widok rozświetlają się źrenice...Znaczącym elementem podczas uroczystości było również przywitanie nowych osób, które z dniem dzisiejszym staną się częścią nie tylko Zakładu Salezjańskiego ale przede wszystkim naszej społeczności. Przywitaliśmy: nowego Dyrektora Szkoły - księdza Mirosława Gajdę, wicedyrektora szkoły ds. ekonomicznych księdza Bogusława Zawadę, wychowawcę w internacie oraz pracownika administracji wspólnoty, szkoły i internatu w jednej osobie ko. Sebastiana Wiśniewskiego oraz kleryków: Dominika i Pawła. Ksiądz Mirosław - nowy Dyrektor Szkoły wspomniał o wielkim sentymencie do Oświęcimia, który pielęgnował przez 9 lat nieobecności tutaj i zapewnił nas o wielkiej radości w związku z powrotem. Bardzo krzepiącymi dla młodzieży były słowa "zamierzam być dyrektorem dla młodzieży a nie dyrektorem za biurkiem". Po uroczystej mszy świętej do Nowego Kościoła udały się wraz z wychowawcami klasy pierwsze.Ksiądz Dyrektor Mirosław Gajda dodał im otuchy zapewniając, iż gratuluje im trafnego i najlepszego wyboru jakiego można było dokonać, dzięki czemu są teraz pośród Nas. Pełni nadziei i wiary w dobro, którego tutaj doświadczymy udaliśmy się do domów by jutro z nową energią powrócić i zacząć...dać się ponieść nowej rzeczywistości.