IX Salezjański Piknik Rodzinny

Salezjański Piknik Rodzinny to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza oświęcimskich imprez. Nie dziwi fakt, że z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, które pragną spędzić ten dzień w gronie najbliższych. W dzisiejszym świecie, który ciągle pędzi, brakuje czasu dla rodziny i siebie samych. Z tego powodu już dziewiąty raz wspólnota salezjańska zaoferowała rodzinom czas na integrację, relaks i wspólną zabawę. 19 maja 2018 roku na rozpoczęciu pikniku nie zabrakło tańców integracyjnych, zwłaszcza belgijskiego, który stał się tradycją imprezy. Uczestnicy mogli skosztować wiele pysznych potraw, deserów czy napojów przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły, a także odwiedzić wiele stoisk tematycznych. I tak można było zobaczyć wystawę ptactwa ozdobnego, galerię obrazów i różne rękodzieła. Wolontariusze z Oratorium przygotowali plansze, na których dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi lub same stać się dziełem sztuki z podobizną ulubionego zwierzaka na twarzy. Podczas pikniku miały miejsce pokazy taneczne wielu grup artystycznych, pokazy sztuk walki oraz ratownictwa medycznego. Hitem okazała się rewia mody, kiedy to modelkami stali się nie tylko uczniowie szkoły, lecz również nauczyciele. Także można było wsłuchać się w koncert piosenek dla dzieci Karoliny Jonkisz czy rytm autorskich piosenek zespołu Pochwalony. Zwieńczeniem imprezy była loteria, podczas której każdy miał szansę zdobycia kilku drogocennych nagród. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie i atmosferze miłości tegoroczny piknik obfitował w wiele pięknych momentów, na które mamy nadzieję również w kolejnych latach.