Wycieczka rowerowa

W sobotę 26 maja grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami:  panią Moniką Gacek, panią Joanną Fijał, panem Michałem Homą oraz z bratem Wojciechem Zięciną wybrała się na wycieczkę rowerową.

Celem naszej podróży był Zamek Lipowiec w Babicach, położony 25km od Oświęcimia. Wszyscy uczestnicy zebrali się o godzinie 9.00 pod szkołą, skąd po sprawdzeniu obecności ruszyli w drogę. Nasza trasa prowadziła przez długi wał, z którego podczas jazdy podziwialiśmy uroki natury. Po około dwóch godzinach jazdy i wchodzeniu na wzgórze, gdzie znajdował się zamek, osiągnęliśmy swój cel. Na miejscu mieliśmy okazję zjeść drugie śniadanie, odpocząć oraz oczywiście pozwiedzać zamek. Gdy odzyskaliśmy siły, ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Po dotarciu na miejsce wszyscy z uśmiechami na twarzach pożegnaliśmy się i wróciliśmy do swoich domów. Wycieczka ta była bardzo udana, nie możemy doczekać się kolejnej, która odbędzie się we wrześniu.