Pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów

To już jest koniecJesteśmy wolni… Możemy iść…- te słowa z piosenki zespołu Elektryczne Gitary nuciło wielu tegorocznych absolwentów szkoły salezjańskiej. 27. kwietnia pożegnaliśmy naszych kolegów i koleżanki z najstarszych klas liceum i technikum. Akademię pożegnalną przygotowały klasy rocznikowo młodsze. Było humorystycznie, nostalgicznie i tradycyjnie. 2b liceum w krótkich scenkach pokazała, że egzaminu dojrzałości wcale nie trzeba się bać. Wystarczy jedynie solidnie się przygotować, a później olśnić komisje egzaminacyjną swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami. Należy przy tym zachować stoicki spokój i „Nie porzucać nadzieje” na szczęśliwy finał egzaminu. Podczas tegorocznej uroczystości nie zabrakło także, tradycyjnej już w szkole salezjańskiej, gali rozdania złotych latawców, przygotowanej przez klasę 2c liceum, a poprowadzonej przez uczniów z klasy 2a.Podczas uroczystości wyróżniono i nagrodzono najlepszych absolwentów obu typów szkół oraz tych wszystkich, którzy w różnoraki sposób zapisali się w pamięci i działalności zakładu salezjańskiego. Na koniec podarowaliśmy naszym starszym koleżankom i kolegom drobne upominki. Mamy nadzieję, że dzięki nim przypomną sobie najlepsze chwile spędzone w tej szkole, a zdobyta wiedza i umiejętności staną się mocnym fundamentem szczęśliwego, dorosłego życia.