3 maj 2018r.

W  celebrowaniu tak uroczystego dnia nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej społeczności na czele z księdzem Dyrektorem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.30 wspólny śpiewem pieśni patriotycznych w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Po mszy w paradzie patriotycznej udaliśmy się najpierw pod Obelisk Niepodległości, a później Grób Nieznanego Żołnierza. Pochód otwierali harcerze i młodzież, którzy nieśli 20 metrową biało-czerwoną flagę. Przemówienie Prezydenta Miasta Oświęcim oraz składanie kwiatów w hołdzie twórcom konstytucji odbyły się na placu Tadeusza Kościuszki. W tym dniu na rynku  było również stoisko patriotyczne, gdzie chętnym malowano twarze w barwy narodowe oraz rozdawano chorągiewki. Pogoda była wspaniała i nie zawiedli mieszkańcy, patrioci. Szczególne podziękowania dla pięciorga uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas i reprezentowali uczniowską społeczność.