Egzamin gimnazjalny 2018

W dniach od 18 do 20 kwietnia uczniowie klas trzecich zmagali się z egzaminem gimnazjalnym. Pierwszego dnia przystąpili do części humanistycznej. „Największym rozczarowaniem był brak rozprawki, a zamiast niej pojawienie się charakterystyki jako długiej formy pisemnej” – wyznaje Ola. Część matematyczno – przyrodnicza okazała się dla wychowanków naszego gimnazjum dość łatwa. Jedna z uczennic przyznaje: „Egzamin nie był tak trudny, jak myślałam. Cieszę się, że stres nie wziął góry i mogłam się skupić.” W ostatnim dniu „małej matury” gimnazjaliści przystąpili do testu z wybranego języka obcego. Większość z nich zdecydowała się na język angielski. Trzecioklasiści niemal jednogłośnie uznali tę część za najprostszą. Teraz, gdy wszystkie emocje już opadły, uczniowie czekają już tylko na satysfakcjonujące wyniki.