Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

16 marca 2018 r. odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. W tym szczególnym dniu cała szkoła była dostępna dla zwiedzających. Przede wszystkim każdy z przybyłych gości już na pierwszym etapie wizyty mógł dowiedzieć się o nowych kierunkach edukacyjnych w naszej placówce oraz porozmawiać i skonfrontować swoje wyobrażenia na temat szkoły z opinią uczniów uczęszczających do liceum, technikum czy szkoły branżowej. Potencjalni kandydaci zostali oprowadzeni po budynku głównym, nowej szkole oraz warsztatach.
W trakcie zwiedzania odbywały się różne pokazy. W sali matematycznej miała miejsce prezentacja na temat ,,Mitu o złocie”. Dla chętnych odbywały się także konkursy i zadania testujące umiejętności językowe. Odyseja Umysłu wystąpiła z warsztatami kreatywnego myślenia, a przyszli artyści mogli znaleźć swój kącik w sali 032. Zainteresowani przetwarzaniem informacji mieli możliwość udziału w warsztatach AutoCAD lub Lego, natomiast sala historyczna zapraszała do obejrzenia prezentacji: ,,Każda wojna jest inna, każda jest taka sama''. Humanistów zainteresowała z pewnością „Literacka Formuła1” oraz zabawa układania wierszy. W pracowni stolarskiej ,,Wióry leciały” na żywo i w przenośni, a klub przyrodnika oferował aktywny udział w doświadczeniach i quizach. ,,Wkręconych” oraz ,,Frezowanie na śniadanie'” serwowały warsztaty mechaniczne. Chłopcy w pracowni samochodowej oglądali pokaz „Od maszyny parowej do nowoczesnych silników spalinowych”, a w pracowni CNC169 odbyła się prezentacja toczenia na obrabiarce sterowanej.
Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym, a chętnych zapraszamy już 27 kwietnia na następny Dzień Otwarty.