Dzień Dawcy Szpiku Kostnego

W środę 6 marca w naszej szkole odbył się dzień dawcy szpiku kostnego. Wszystkie klasy miały możliwość dowiedzieć się czegoś więcej podczas prelekcji poprzedzających to wydarzenie.

W środowy poranek pierwsze grupy chętnych zaczęły napływać do stanowisk rejestracyjnych. Po kilku godzinach liczba zarejestrowanych przerosła nasze oczekiwania! Zgłosiło się blisko 100 osób, a była to dopiero połowa klas. Gdy zabrakło pakietów rejestracyjnych, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu drugiej edycji tego przedsięwzięcia.

W poniedziałek 12 marca do stanowisk rejestracji przybyli następni uczniowie oraz nauczyciele. Podsumowując: ilość osób zarejestrowanych jako potencjalni dawcy komórek macierzystych wyniosła blisko 150.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz życzymy znalezienia swojego bliźniaka genetycznego.