Koncert klasowy

W Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu 17.01.2018 roku zostały zorganizowane koncerty klasowe, w których uczestniczyło 12-tu uczniów z klas III gimnazjalnych i 8 uczniów z klas II gimnazjalnych. W ramach tych koncertów wykonywane były utwory instrumentalne, wokalne oraz wokalno-instrumentalne. Utwory prezentowane przez uczniów należały do kategorii muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej. Były  one wykonywane solo lub w zespołach. W czasie koncertów niektórzy uczniowie dali popis gry na takich instrumentach muzycznych jak : saksofon, trąbka, flet prosty, gitara, skrzypce, pianino, okaryna i grzechotka, a wielu uczniów mogło pochwalić się pięknym wokalem.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży i być może stanie się inspiracją do rozwijania zainteresowań muzycznych wśród uczniów. Pomysłodawcą i organizatorem koncertów była pani Lucyna Rybak – nauczyciel muzyki.