Kolęda szkolna

8 stycznia uczniów wchodzących do szkoły dobiegały dźwięki kolęd wygrywanych przez szkolną orkiestrę. Był to dzień corocznych odwiedzin klas przez księży udzielających nam błogosławieństwa na dalszy czas całodniowej nauki. Ministranci Towarzyszący mu pod koniec wizyty zapisują na drzwiach symboliczne C + M + B oraz aktualny rok. Powszechnie uważa się, że litery te oznaczają inicjały imion Trzech Króli, którzy przybyli ze Wschodu, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Zbawicielowi. W średniowieczu  zaczęto interpretować ten zapis inaczej – jako błogosławieństwo: Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie).

Okazja ta została uświetniona przez orkiestrę dętą pod przewodnictwem księdza Zenona Latawca. Wykonywali oni dla nas kilka kolęd, m.in. „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Anioł Pasterzom mówił”.