4 x Sienkiewicz

W ostatni październikowy piątek uczniowie klas 2. i 3. liceum oraz 3. i 4. technikum udali się do Oświęcimskiego Centrum Kultury na spektakl pod tytułem „Sienkiewicz x 4”. Była to inscenizacja  czterech słynnych powieści Henryka Sienkiewicza pisanych „ku pokrzepieniu serc”: Quo Vadis?, Ogniem i mieczem, Potopu oraz Pana Wołodyjowskiego.

Aktorzy byli rówieśnikami uczniów znajdujących się na widowni. Na scenie wystąpili wychowankowie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu i Zespołu Szkół w Libiążu. Przybliżyli oni tematykę najważniejszych dzieł Sienkiewicza oraz wartości propagowane przez polskiego noblistę. Nie zabrakło również odwołań do czasów współczesnych oraz znanych polskich utworów, m.in. dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. Wesele. Najważniejsze pytanie padło na koniec spektaklu: Quo vadis, Europo?

Na scenie zostały zaprezentowane nie tylko talenty aktorskie, ale również niesamowite zdolności wokalne dwóch uczennic. Jedynie aktor grający Wernyhorę wyróżniał się wiekiem.

Pomimo tak młodego wieku występujących gra aktorska była fenomenalna i została nagrodzona gromkimi brawami na koniec spektaklu.