Wycieczka rowerowa do Pszczyny

 Sobotni poranek… Wczesna godzina… Za oknem chłodno i brak słońca… Wszyscy jeszcze śpią, odsypiając miniony tydzień… Wszyscy, ale nie my - miłośnicy dwóch kółek i aktywnego spędzania czasu! My postanowiliśmy wspólnie wyruszyć w trasę – mini rajd rowerowy. A zebrała się nas  pokaźna grupa – łącznie 15 osób. Na starcie zameldowali się: uczennice naszej szkoły, wychowankowie z internatu, opiekunowie i nauczyciele. Po sprawdzeniu sprzętu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa wyruszyliśmy w kierunku Pszczyny.  Początek był ciężki – doskwierało zimno i jeszcze chciało się spać…. Ale z każdym kilometrem wszystko zaczęło się zmieniać. Nawet słońce dało w końcu o sobie znać, więc ściągaliśmy z siebie najpierw polary, a potem bluzy i rękawiczki. Niektórzy zażywali kąpieli błotnych w myśl zasady– każda kałuża nasza! Niczym niezrażeni, z uśmiechami na ustach pokonywaliśmy kolejne kilometry. I tak dojechaliśmy do celu – Zamek w Pszczynie. Zasłużony odpoczynek wykorzystaliśmy na uzupełnienie płynów, posiłek i wzmocnione się czymś słodkim. W tym miejscu grupa kolegów z internatu odłączyła od nas, ponieważ panowie postanowili dodać sobie trochę kilometrów i tym sposobem pozostała na trasie tylko damska reprezentacja. W drodze powrotnej postanowiliśmy nieco uatrakcyjnić naszą drogę i odrobinę ją zmodyfikowaliśmy. Przejechaliśmy przez kompleks stawowy Nazieleńce, gdyż brzeszczańskie Nazieleńce to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych kompleksów leśno-stawowych w Dolinie Górnej Wisły. Obejmuje on kilkanaście stawów rybnych o łącznej powierzchni ponad 150 ha, przylegające obszary lasu mieszanego oraz nadwiślańskie łąki. Wielu uczestników nie wiedziało nawet, że tuż obok Oświęcimia są tak urokliwe miejsca. Cali i zdrowi, szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy pod naszą szkołę. Pokonaliśmy łącznie trasę 60 km. Jeszcze nie zdążyliśmy się pożegnać, a już padały pytania o kolejną wycieczkę. Niezmiernie się cieszymy, że trzecia wycieczka rowerowa z paniami Moniką Gacek i Joanną Fijał za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w maju na kolejną!