Spotkań czas, czyli zjazd BWS.

4 czerwca 2017r odbył się doroczny zjazd byłych wychowanków szkoły salezjańskiej w Oświęcimiu. Zjazd rozpoczął się od spotkania na kawie z nauczycielami i wychowawcami, które było okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. O godzinie 10.00 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył były wychowanek szkoły salezjańskiej w Oświęcimiu, Radca Regionu Europa Środkowo-Północna,  ksiądz Tadeusz Rozmus, zaś homilię wygłosił Wikariusz Księdza Inspektora - ksiądz Adam Paszek. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników zjazdu, a po nim odbył się piknik na boiskach szkolnych. Czas umilił koncert przygotowany przez panią Annę Pitry wraz z klasą 2Lb. Z kolei na boiskach szkolnych rozgrywał się turniej piłkarski, w którym rywalizowały ze sobą drużyny byłych wychowanków  z drużynami obecnych uczniów szkoły. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 absolwentów, a niektórzy przybyli wraz ze swoimi rodzinami. Najstarsi uczestnicy zjazdu ukończyli salezjańską szkołę w Oświęcimiu w roku 1948, zaś najmłodsi w roku 2017. Dzień ten był okazją do wielu wspomnień, wzruszeń oraz odnowienia zapomnianych znajomości. Następny zjazd byłych wychowanków szkoły odbędzie się zgodnie z wieloletnią tradycją w pierwszą niedzielę czerwca w 2018r.