Auschwitz a postrzeganie współczesnego  świata” - sukces naszych uczniów

31 maja 2017r. grupa pięciu uczniów liceum wraz z panią Martą Chrapczyńską udała się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na sesję edukacyjną „Ucieczki z KL Auschwitz”. Jako pierwszy odbył się wykład pana Jacka Lachendro na temat ucieczek więźniów z obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau wzbogacony oryginalnymi zdjęciami z czasu powstawania tego miejsca. Następnie przybył niezwykły gość - pan Kazimierz Piechowski, były więzień KL Auschwitz. Z zapartym tchem słuchaliśmy historii jego życia, która pomimo swojego okrutnego piętna, nie zabiła w nim radości i poczucia humoru. Po spotkaniu z tym przemiłym człowiekiem odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata".Oliwia Gleba, Olga Miłkowska i Miłosz Molęda zdobyli 1. miejsce w konkursie fotograficznym, co było dla laureatów dużą niespodzianką, ale jeszcze większą radość przyniosła wieść, że Aleksandra Sobol i Weronika Urbańczyk wygrały w kategorii wystawa.Był to wyjątkowy dzień, nie tylko ze względu na otrzymane nagrody, ale przede wszystkim ze względu na spotkanie z ostatnim uczestnikiem brawurowej ucieczki wozem SS z Auschwitz -panem Piechowskim. To dla nas niezwykłe przeżycie, tym bardziej, że rozmowa miała bardzo kameralny charakter. Pozostanie to w naszej pamięci do końca życia.