Wycieczka orkiestry szkolnej do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 22-23 maja 2017r. odbyła się wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Gór Stołowych, w której uczestniczyli członkowie szkolnej orkiestry ZSZTS w Oświęcimiu. Uczniom towarzyszyli ks. dyrektor Zenon Latawiec, pan Jarosław Sokół oraz pan Stanisław Żak. O godzinie 6.30 artyści opuścili mury zakładu. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Huty Szkła Violetta w Stroniu Śląskim, gdzie mogliśmy zobaczyć między innymi szklane wyroby oraz sposób ich wykonania. Następną częścią programu wycieczki był orzeźwiający spacer wokół wodospadu Wilczki w Sudetach Środkowych. Nie obyło się bez dużej ilości zdjęć na których wszyscy wyszli zachwycająco i radośnie. Po dojechaniu na miejsce zakwaterowania i zjedzeniu ciepłego posiłku nadszedł czas na rekreacje i integracje. Jak się okazało muzyka nie jest jedynym talentem członków orkiestry. Świetnie sprawdzają się oni w grze w siatkówkę. Dużo śmiechu i zabawy było także podczas tańców przy ognisku. Po wyczerpującym dniu, pełnym wrażeń nadszedł czas na odpoczynek. Kolejny dzień rozpoczęliśmy przedśniadaniową modlitwą. Obfity posiłek dostarczył nam dużo energii, która mogliśmy wykorzystać podczas zwiedzania rezerwatu błędne Skałki. Przeciskanie się między wąskimi szczelinami było testem na modela czy modelkę. W dalszej części dnia udaliśmy się do barokowej bazyliki w Wambierzycach będącej miejscem kultu religijnego Dolnego Śląska i Czech. Głodni i spragnieni przejechaliśmy do restauracji na obiad. Po sytym posiłku byliśmy gotowi udać się w drogę powrotną do Oświęcimia. To była niezapomniana wycieczka, która pozostawiła wiele miłych wspomnień.