Wycieczka klasy 3Ga do Krynicy

Dnia 25. maja zaraz po apelu przeszliśmy do autokaru, aby wyruszyć jak najszybciej na naszą dwudniową wycieczkę do Krynicy-Zdrój. Wyjechaliśmy w składzie: 23 uczniów, wychowawczyni pani Ewa Wróbel, pani Joanna Fijał jako opiekunka i oczywiście pan kierowca. Podróż trwała aż 3 godziny, ale humory nam dopisywały, więc czas w autokarze minął bardzo szybko. Około godziny 12 dojechaliśmy do pensjonatu Gawęcówka u Natalii i otrzymaliśmy klucze do naszych pokoi. Zaraz po rozpakowaniu bagaży, zjedliśmy pyszny obiad. Po posiłku mieliśmy chwilę na odpoczynek, a zaledwie godzinkę później wybraliśmy się na główną atrakcję dnia- Bumber balls, czyli granie w piłkę nożną w dmuchanych kulach. Ten rodzaj rozrywki przypadł do gustu wszystkim uczestnikom, nie wyłączając oczywiście pań opiekunek. Po dwóch godzinach wykańczającej gry  wszyscy zmęczeni i spoceni wsiedli do autokaru, aby wrócić na miejsce naszego noclegu. Czekała nas później pyszna kolacja oraz gry i zabawy integracyjne. Następnego dnia po spakowaniu walizek i zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy na zwiedzanie Krynicy. Gdy dojechaliśmy na miejsce, pogoda dopisywała! Dziarsko spacerowaliśmy deptakiem, podziwiając malownicze tereny. W naszym planie znalazł się również: pomnik A. Mickiewicza, J. Diefla i Nikifora Krynickiego, Góra Parkowa i Muszla Koncertowa. Chętni mogli także odwiedzić znane krynickie pijalnie wód. Ostatnim elementem wycieczki było Muzeum Zabawek, gdzie pan przewodnik niezwykle ciekawie opowiadał o historii poszczególnych przedmiotów, jak np. klocki LEGO lub lalka Barbie. Kierując się do autokaru, odwiedziliśmy najlepszą lodziarnię w Krynicy, z czego wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Lody były wyśmienite! Teraz czekała nas już tylko droga do domu, ale w międzyczasie obowiązkowo zatrzymaliśmy się w McDonaldzie na szybką przekąskę. Do szkoły dojechaliśmy około godziny 18.00, a i tak bardzo ciężko było się rozstać. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną i na pewno będziemy ją mile wspominać!