Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

24 maja obchodzone jest Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły udali się na nabożeństwo Jej poświęcone, aby podziękować za wszystkie łaski Boże otrzymane za Jej pośrednictwem. Nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki sięga początków chrześcijaństwa. Gdy tylko zaczął rozwijać się wśród wiernych kult Matki Zbawiciela, zaczęto uciekać się do Niej we wszystkich potrzebach. Tytuł Wspomożycielki Wiernych zawiera w sobie wszystkie wezwania, w których Kościół wyrażał Najświętszej Maryi Pannie potrzeby i troski swoich dzieci. Duży wkład w rozwój kultu NMPWW wniósł św. Jan Bosko oraz założone przez niego zakony: Salezjanie oraz Zgromadzenie Sióstr Córek Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Ksiądz Bosko zdawał sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma swoje troski i potrzeby, że walka toczy się nie tylko na wielkich frontach, ale także w duszy każdego z nas, dlatego szczególnie akcentował naukę, że Maryja jest pośredniczką łaski i szafarką Bożych darów.