Zawody narciarskie

Sezon zimowy trwa już w najlepsze i miłośnicy sportów zimowych mogą bez problemów realizować swoje pasje. Ośnieżone stoki działają jak magnes na narciarzy i snowboardzistów, a jak powszechnie wiadomo, gdzie tylko pojawia się wielu sportowców, tam też rodzi się rywalizacja miedzy nimi.

19.01 całkiem pokaźna grupa wielbicieli białego szaleństwa wyruszyła z Oświęcimia do Istebnej, na Złoty Groń, aby rozstrzygnąć powiatowe zawody narciarskie i snowboardowe. Wyruszyliśmy bardzo wcześnie rano. Gdy dotarliśmy na miejsce, powitał nas przyjemny mróz i czyste, błękitne niebo, co zwiastowało dobre warunki na cały dzień. Najpierw startowali snowboardziści, później narciarze. Początkowo każdy miał dwa przejazdy, na krótkim odcinku slalomu. Niestety podczas ostatniej tury startów dla narciarzy ze szkol ponadgimnazjalnych miał miejsce wypadek jednej z zawodniczek. Spowodowało to odwołanie drugiej serii zjazdów i wcześniejsze zakończenie konkursu. W ostatecznej klasyfikacji, w kategorii gimnazjum - narciarstwo, pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły, Denis Szczepan, a w kategorii liceum - narciarstwo zwyciężył Oskar Jędrzejewski, kolejny członek szkolnej reprezentacji. Inni zawodnicy z drużyny pod opieką panów Adama Pająka i Grzegorza Buckiego też wypadli bardzo dobrze i zajęli satysfakcjonujące miejsca.
Do domów wróciliśmy bardzo zmęczeni całym dniem rywalizacji i zabawy na stoku, z nadzieją, że kolejne zawody będą równie emocjonujące.