Dzień Wspólnoty

22 grudnia zapisał się w naszej szkolnej tradycji jako Dzień Wspólnoty. To właśnie w tym dniu z naszych ust wypływają najżyczliwsze, w ciągu całego roku, słowa. Ten ostatni dzień w roku spędzany w murach szkoły jest dość szczególny, nie przynosimy wtedy książek ani zeszytów, przychodzimy odświętnie ubrani, by wspólnie spędzić czas i nic innego się wówczas nie liczy.
Już o 6 rano orkiestra zebrała się na korytarzu, by zagrać kolędy i umilić czekanie na apel, który rozpoczęliśmy tradycyjnie o godzinie 7:50 odśpiewaniem „Pieśni porannej”. Po odmówieniu modlitwy do Ducha Świętego mieliśmy okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu czworga absolwentów naszej szkoły. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i udaliśmy na wyznaczone miejsce. Pierwsza grupa: klasy technikum i szkoły zawodowej udały się na Nowego Kościoła, by tam zobaczyć pantomimę w wykonaniu klas: 1Gb, 1Lc i 1TPS, wyreżyserowaną przez panią Marzenę Krawczyk. Na pierwszej akademii samorząd szkolny złożył również życzenia imieninowe księdzu Zenonowi Latawcowi oraz pozostałym dyrektorom: Bogdanowi Nowakowi oraz Janowi Urbańczykowi. Druga grupa (liceum i gimnazjum) udała się do swoich klas, gdzie mieli okazję połamać się opłatkiem i usiąść przy wspólnym stole. O godzinie 9:30 nastąpiła zmiana miejsc w grupach. Po zakończeniu drugiej akademii odbyła się Msza Święta, a zaraz po niej uczniowie przekroczyli po raz ostatni w tym roku próg szkoły i wraz z błogosławieństwem końcowym podążyli oni do swoich domów, by tam wspólnie z rodziną spędzić przerwę świąteczną. Pracownicy szkoły udali się do jadalni internatu, gdzie miało miejsce spotkanie opłatkowe.
Miejmy nadzieję, że wszystkie złożone życzenia się spełnią, a my wrócimy w styczniu wypoczęci, pełni sił do nauki i pracy oraz zmotywowani możliwościami, jakie daje nam nowy rok.