Świąteczny turniej tenisa stołowego

21 grudnia w godzinach popołudniowych na szkolnej świetlicy odbył się świąteczny turniej w tenisa stołowego – gra pojedyncza. Wzięli w nim udział następujący uczniowie: Oliwia Kusak, Weronika Morawska, Magdalena Szymańska, Karolina Jonkisz, Nikodem Kawecki, Roman Axenti, Paweł Antonik, Szymon Gawlik, Jan Foltyn, Michał Pawlus, Dariusz Kadela, Krzysztof Miczołek, Sławomir Bobula, Jarosław Kraśniewski, Paweł Kisielewski, Kacper Siwek, Paweł Sarnik. W gronie zawodników miło nam było powitać również pana Ryszarda Chrapczyńskiego, zagorzałego zwolennika tej dyscypliny sportowej.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Łącznie rozegrano 29 meczy. W pierwszej fazie grupowej zawodnicy rywalizowali grający 3 sety . To pozwoliło wyłonić czworo najlepszych graczy, którzy awansowali do fazy finałowej – walki o podium. Na tym etapie turnieju by rywalizacja była bardziej wyrównana, każdy z meczy został wydłużony – do 3 wygranych setów. Ostatecznie miejsca na podium zdobyli:

w kategorii dziewcząt

1. miejsce Magdalena Szymańska

2. miejsce Karolina Jonkisz

3. miejsce Oliwia Kusak

w kategorii chłopców

1. miejsce Krzysztof Miczołek

2. miejsce Jan Foltyn

3. miejsce Nikodem Kawecki

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju. Zwycięzcom – gratulujemy !!!

W drugim semestrze roku szkolnego zapraszamy na drugą edycję tego turnieju.