Wyjście do biblioteki muzealnej w miejscu pamięci


16 grudnia 2017 roku grupa osób biorących udział w projekcie „Auschwitz – nie możemy zapomnieć” udała się biblioteki w Miejscu Pamięci. Razem z panią Barbarą Harmatą oraz panią Urszulą Dziewońską uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których mogliśmy jeszcze lepiej poznać historii więźniów KL Auschwitz-Birkenau oraz samego obozu.
Po dotarciu na miejsce podzieliliśmy się na sześć grup. Każda drużyna mogła pochwalić się zdolnościami wyszukiwania informacji oraz dzielenia się wiedzą z innymi. Otrzymaliśmy po kilka książek różnego rodzaju: biograficzne, komiksy, zbiory poezji i dramatów, powieści itp. Naszym zadaniem było znaleźć jak najwięcej informacji na temat obozu oraz więźniów. Po upływie 30 minut każdy mógł wypowiedzieć się na temat materiałów, które otrzymał. Wszyscy byli naprawdę zaangażowani. Było to widać po skupieniu i konieczności wydłużenia czasu pracy. Po zakończonych warsztatach mieliśmy możliwość zobaczenia całej biblioteki Muzeum.
Te warsztaty zdecydowanie różniły się od poprzednich wyjść, ponieważ wymagały od nas indywidualnego zaangażowania. Tym razem to my szukaliśmy informacji i dzieliliśmy się nimi z innymi. To było niesamowite doświadczenie, które sprawiło, że z wyjątkowym zainteresowaniem zgłębialiśmy naszą wiedzę o Auschwitz.