Charytatywny kiermasz świąteczny


„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ  wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

W czwartek 15 grudnia w naszej szkole w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia został zorganizowany kiermasz ciast. Jego przygotowaniem zajęła się klasa 2Lb wraz z paniami Różą Grzywacz i Marią Wilczak. Jak co roku mogliśmy liczyć na pomoc uczniów naszej szkoły, którzy nie tylko z tej okazji upiekli ciasta, ale także chętnie kupowali wypieki swoich kolegów.
Był to dzień szczególny, ponieważ mogliśmy na przerwach zajadać łakocie, a dziew-częta z klasy drugiej odwiedziły sale lekcyjne i śpiewem kolęd i pastorałek wprowadziły nas w nastrój świąt zbliżających się wielkimi krokami. Dzięki waszej hojności i dobremu sercu z kiermaszu i kolędowania udało nam się zebrać pokaźną sumę pieniędzy. Zostanie ona prze-znaczona dla rodzin, które nie miały w życiu tyle szczęścia i potrzebują pomocy. Pani Róża Grzywacz zorganizowała też zbiórkę żywności, w którą  znowu uczniowie chętnie się zaanga-żowali. Gotowe paczki zostaną podarowane najbardziej potrzebującym rodzinom.
Dziękujemy za wasze wsparcie, wspólnymi siłami sprawimy radość chociaż kilku ro-dzinom. Warto pamiętać, że okres świąt to czas radosny i pełen miłości, w którym nie po-winniśmy zapominać o drugim człowieku. Czasem najlepszym prezentem jest zwykła obec-ność drugiej osoby. Dziękujemy!