Wizyta św. Mikołaja w internacie

W dniu 8 grudnia w internacie Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbyła się uroczystość Świętego Mikołaja. Na początku nasz gimnazjalista Romuś z ogromnym wzruszeniem odczytał list do Świętego Mikołaja. Od dziecka wiemy dużo jaka była jego droga do świętości, jest on dla nas symbolem człowieka wrażliwego na biedę i nieszczęście innych, oddanego bliźniemu, wiernego Bogu. Wychowankowie, których wspierał kleryk Grzegorz Kurpias przygotowali inscenizację oraz sceny z życia internatu.Kleryk zadbał również o scenografie i wprowadził nas w świąteczny nastrój.     Następnie wkroczył Święty Mikołaj, w jego rolę wcielił się ksiądz Marek Rusek. Wszyscy rozpoznali go po ciepłym, wzruszającym głosie, pełnym miłości do internistów. Święty Mikołaj zadawał trudne pytania, ale okazał się bardzo wyrozumiały ponieważ wychowankowie w tym roku byli wyjątkowo grzeczni i jak twierdzi Pani Ela w pełni zasłużyli na prezenty. Po modlitwie Dyrektor ksiądz Zenon Latawiec przypomniał o święcie Matki Boskiej, która była Mistrzynią Świętego Jana Bosko i  prowadziła go przez całe życie aż do świętości.    Piękny i wzruszający był ten zimowy wieczór przypominający nam o Świętym Mikołaju niosącym pomoc biednym ludziom i dzieciom, uczący nas miłości do drugiego człowieka. Jesteśmy wdzięczni kierownikowi ks. Piotrowi Kadeli za pełen radości i wzruszenia dzień.