"Maryjo bez grzechu poczęta, za nami wstawiaj się..."

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

8 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, święto bardzo ważne w tradycji salezjańskiej.
Po skróconych lekcjach wszyscy udaliśmy się do kościoła na mszę świętą. Odprawiona została w intencji księdza Mariana Skóry, z okazji imienin, a przewodniczył jej ksiądz franciszkanin z parafii w Harmężach, który wygłosił również homilię.
Kiedy skończyła się eucharystia zostaliśmy na miejscach, aby zobaczyć akademię przygotowaną przez klasy 2b gimnazjum i 3tps. Historyczne fakty oraz wiersze o Matce Boskiej przeplatane były piosenkami. Za możliwość przeżycia tak wspaniałej uroczystości podziękowania należą się również zespołowi La Gioia, panu Piotrowi Mireckiemu oraz orkiestrze salezjańskiej na czele z księdzem Zenonem Latawcem, którzy muzyką i śpiewem uświetnili tę uroczystość.